საქართველო-ჩეხეთის ბიზნეს ფორუმის შესახებ
მიმდინარე წლის 3 მაისს თბილისში საქართველოსა და ჩეხეთის სავაჭრო პალატების, ასევე ჩეხეთის რესპუბლიკის საელჩოს ორგანიზებით  ჩეხეთის ბიზნეს მისიის ფარგლებში, სასტუმრო  „ბილტმორში“ საქართველო-ჩეხეთის ბიზნეს ფორუმი გაიმართა, რომელშიც 200-მდე ქართული და  ჩეხური კომპანია მონაწილეობდა.  მათ შორის იყვნენ ჩეხური კომპანიები, რომლებიც საქმიანობენ მშენებლობისა და დეველოპმენტის, მცირე ზომის ჰესების მშენებლობის,  იურიდიული   მომსახურებისა  და   ინფორმაციული  ტექნოლოგიების,  ეკოტურიზმის,  ტურიზმის,  სამედიცინო ტექნოლოგიების,   ენერგეტიკის,  სივრცითი  დაგეგმარების,   სატრანსპორტო   სისტემების,   ენერგომომარაგების,   წყალმომარაგებისა   და   სხვა სექტორებში.      ჩეხეთის  ბიზნეს  დელეგაციის  ვიზიტის მთავარი ამოცანაა  საქართველოში პარტნიორების მოძიება, ინვესტიციებისა და ბიზნეს კავშირების გაღრმავება.
ფორუმს   სტუმრის  სტატუსით  ა(ა).ი.პ. “ქვემო  ქართლის  რეგიონული  განვითარების  სააგენტოს“  აღმასრულებელი   დირექტორი  მიხეილ ღურწკაია და ამავე სააგენტოს დირექტორის  მოადგილე   რამინ  ისმაილოვი  ესწრებოდნენ. სააგენტოს წარმომადგენლებმა  ჩეხეთის  კომპანიების მესვეურებთან გაცნობითი შეხვედრები გამართეს და გააცნეს ქვემო ქართლის რეგიონის საინვესტიციო შესაძლებლობები. მხარეებმა  სამომავლოდ მჭიდრო კავშირების დამყარების სურვილი გამოთქვეს.

О грузино-чешском бизнес-форуме
3 мая с.г.  Торгово-промышленными  палатами  Грузии и  Чехии в Тбилиси,  а также  организованной  Посольством  Чешской  Республики в рамках  Чешской бизнес-миссии,  в отеле Biltmore,  с участие около 200  грузинских  и чешских  компаний состоялся Бизнес-форум. Среди них были   чешские   компании,   работающие  в  секторах  строительства  и  девелопмента,  малых  гидроэлектростанций,   юридических   услуг  и информационных  технологий,  экотуризма,  туризма,  медицинских  технологий,  энергетики, пространственного планирования,  транспортных систем, энергоснабжения, водоснабжения и других секторов. Основной задачей визита чешской бизнес-делегации является поиск партнеров в Грузии, углубление инвестиций и деловых связей.
На форуме со статусом гостя присутствовали Михаил Гурцкая, исполнительный директор Агентства регионального развития Квемо Картли, и Рамин Исмаилов,  заместитель  директора того же агентства. Представители Агентства провели ознакомительные встречи с руководителями чешских  компаний  и ознакомили  с инвестиционными  возможностями региона  Квемо Картли. Стороны  выразили  желание установить более тесные связи в будущем.