2025 წლის 27 მარტს ქვემო ქართლის რეგიონული განვითარების სააგენტოს წარმომადგენლები ქ.თბილისში სასტუმრო „რედისონ ბლუ ივერიაში“ კვლევითი ორგანიზაცია GOPA”-ს მიერ გამართულ ევროკავშირის ტექნიკური დახმარების პროექტის- საქართველოში ინტეგრირებული ტერიტორიული განვითარების მხარდაჭერა- სამუშაო შეხვედრას დაესწრნენ.
სამუშაო შეხვედრაზე განხილული იქნა აღმოსავლეთ საქართველოს მცირე და საშუალო ქალაქების საინვესტიციო საჭიროებების შეფასება. შერჩეული 6 ქალაქიდან გარდაბანი, მარნეული, კასპი, ხაშური, საგარეჯო და თელავი ყურადღება დაეთმო თითოეულ ქალაქში არსებული გამოწვევებისა და პრობლემების შესახებ დისკუსიას. ამასთან ერთად, შეხვედრა მიზნად ისახავდა კონკრეტული პროექტების იდენტიფიცირებას, რომელთა განხორციელებითაც სამომავლოდ შესაძლოა ხელი შეეწყოს აღნიშნულ ქალაქებში ურბანული გარემოს გაუმჯობესებას და მოსახლეობის ცხოვრების ხარისხის ამაღლებას.

27 марта 2025 года представители Агентства регионального развития Квемо Картли приняли участие в семинаре, организованном исследовательской организацией GOPA в отеле Radisson Blu Iveria в Тбилиси в рамках проекта технической помощи ЕС – «Поддержка комплексного территориального развития Грузии».
На семинаре обсуждалась оценка инвестиционных потребностей малых и средних городов Восточной Грузии. Из 6 выбранных городов – Гардабани, Марнеули, Каспи, Хашури, Сагареджо и Телави – особое внимание было уделено обсуждению существующих в каждом городе проблем и вызовов. Кроме того, встреча была направлена ​​на определение конкретных проектов, реализация которых может способствовать улучшению городской среды и качества жизни населения в этих городах в будущем.