უზბეკეთის პროდუქციის გამოფენა ექსპო ჯორჯიაში
2025 წლის 5 ივნისს ქვემო ქართლის რეგიონული განვითარების სააგენტოს წარმომადგენელი საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატის მხარდაჭერით ქ. თბილისში ექსპო ჯორჯიას მეოთხე პავილიონში უზბეკური პროდუქციის გამოფენას დაესწრო. უზბეკური პროდუქციის გამოფენა საქართველოში 5-7 ივნისს პირველად გაიმართა.
სამდღიანი გამოფენის განმავლობაში უზბეკურმა კომპანიებმა თავიანთი პროდუქცია წარადგინეს, ხოლო ქართულ ბიზნესს მიეცა შესაძლებლობა, დაამყარონ მჭიდრო პარტნიორული კავშირები უზბეკეთის ბიზნესის წარმომადგენლებთან.
გამოფენაში მონაწილეობა მიიღო 100-მდე წამყვანმა უზბეკურმა კომპანიამ, რომლებიც ეკონომიკის სხვადასხვა მნიშვნელოვან სექტორს წარმოადგენენ, მათ შორის:
სოფლის მეურნეობა | მშენებლობა | ელექტრო აღჭურვილობა | საავტომობილო მრეწველობა | ტექსტილი | ფარმაცია | ავეჯის წარმოება და სხვა.

5 июня 2025 года представитель Регионального агентства развития Квемо Картли при поддержке Торгово-промышленной палаты Грузии посетил выставку узбекской продукции в четвертом павильоне выставки «Экспо Грузия» в Тбилиси. Выставка узбекской продукции впервые прошла в Грузии с 5 по 7 июня.
В течение трех дней выставки узбекские компании представили свою продукцию, а грузинскому бизнесу была предоставлена возможность установить тесные партнерские связи с представителями узбекского бизнеса.
В выставке приняли участие около 100 ведущих узбекских компаний, представляющих различные важные сектора экономики, в том числе:
Сельское хозяйство | Строительство | Электрооборудование | Автомобильная промышленность | Текстильная промышленность | Фармацевтика | Мебельное производство и другие.