საქართველოს ეროვნული ურბანული ფორუმი
2024 წლის 20 ივნისს ა(ა)იპ ,,ქვემო ქართლის რეგიონული განვითარების სააგენტოს’’ წარმომადგენლები  საგამოფენო სივრცე ,,ექსპო ჯორჯია’’ში საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს  და სსიპ ,,სივრცითი და  ქალაქთმშენებლობის სააგენტოს’’ მიერ ორგანიზებულ და გაეროს განახლების პროგრამის(UN Habitat) მხარდაჭერით გამართულ  პირველი ურბანულ ფორუმს დაესწრნენ.
ფორუმის გახსნის ღონისძიებაში, მონაწილეობა მიიღეს საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრმა ლევან დავითაშვილმა, გაეროს განახლების პროგრამის რეგიონთაშორისმა მრჩეველმა კატია შაფერმა, სივრცითი და ქალაქთმშენებლობითი განვითარების სააგენტოს უფროსმა იოანე მენაბდემ, ცენტრალური და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებმა და დარგის ექსპერტებმა.

Грузинский национальный городской форум
20 июня 2024 года представители Агентства регионального развития Квемо Картли приняли участие в первом Городском форуме, организованном Министерством экономики и устойчивого развития Грузии и Агентством пространственного и городского развития LEPL при поддержке Организации Объединенных Наций-Хабитат (ООН-Хабитат) на выставочной площадке Expo Georgia.
На церемонии открытия форума присутствовали министр экономики и устойчивого развития Грузии Леван Давиташвили, межрегиональный советник ООН-Хабитат Катя Шафер, руководитель Агентства пространственного и городского развития Иоане Менабде, представители центрального и местного правительства, а также эксперты в данной области.