საქართველო - უზბეკეთის ბიზნეს ფორუმი
2025 წლის 20-23 მაისს ა(ა).ი.პ. ქვემო ქართლის რეგიონული განვითარების სააგენტოს აღმასრულებელი დირექტორი მიხეილ ღურწკაია და ამავე სააგენტოს აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილე რამინ ისმაილოვი საქართველოს სავაჭრო პალატის მიწვევით საქართველო-უზბეკეთის ბიზნეს    ფორუმში  მონაწილეობის  მისაღებად   ქართულ ბიზნეს  დელეგაციასთან  ერთად  უზბეკეთის  დედაქალაქ  ტაშკენტში  იმყოფებოდნენ. შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღო 60-მდე   წამყვანმა ქართულმა კომპანიამ სხვადასხვა სექტორებიდან: სოფლის მეურნეობა | კვების მრეწველობა | მშენებლობა | ლოგისტიკა | IT | ტურიზმი | ჯანდაცვა | ფინანსური სექტორი    და სხვა.უზბეკეთის მხრიდან მონაწილეობდა 200-მდე კომპანია და საჯარო სექტორის წარმომადგენლები.    უზბეკეთის  ბიზნეს წრეებს   გააცნეს    საქართველოში, მათ შორის ქვემო ქართლის რეგიონში არსებული საინვესტიციო შესაძლებლობები. ფორუმის ფარგლებში ქართული კომპანიების წარმომადგენლებს შესაძლებლობა მიეცათ მონაწილეობა მიეღოთ ორმხრივ    ბიზნეს შეხვედრებში,    დაემყარებინათ კავშირები მსხვილ    უზბეკურ კომპანიებთან,     განეხილათ საინვესტიციო შესაძლებლობები, სამომავლო თანამშრომლობისა და პოტენციური პარტნიორობის პერსპექტივები.

Бизнес-форум Грузия-Узбекистан
С 20 по 23 мая 2025 года Михаил Гурцкая, исполнительный директор Агентства регионального развития Квемо-Картли, и Рамин Исмаилов, заместитель исполнительного директора того же агентства, по приглашению Торгово-промышленной палаты Грузии приняли участие в Грузинско-Узбекском бизнес-форуме вместе с грузинской бизнес-делегацией. Во встрече приняли участие около 60 ведущих грузинских компаний из различных секторов: сельское хозяйство | пищевая промышленность | строительство | логистика | IT | туризм | здравоохранение | финансовый сектор и другие. С узбекской стороны в форуме приняли участие около 200 компаний и представителей государственного сектора. Узбекские бизнес-круги ознакомились с инвестиционными возможностями в Грузии, в том числе в регионе Квемо-Картли. В рамках форума представителям грузинских компаний была предоставлена ​​возможность участвовать в двусторонних деловых встречах, устанавливать связи с крупными узбекскими компаниями, обсуждать инвестиционные возможности, перспективы будущего сотрудничества и потенциальное партнерство.