ბიზნეს-ფორუმი სასტუმრო პარაგრაფში
2025 წლის 16 ივლისს ქვემო ქართლის  რეგიონული განვითარების სააგენტოს წარმომადგენლები საქართველოს სავაჭრო- სამრეწველო პალატის  ორგანიზებით გამართულ  საქართველო-თურქეთის    ორმხრივ ბიზნეს ფორუმს დაესწრნენ.
ფორუმში მონაწილეობას იღებდნენ: საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრი მარიამ ქვრივიშვილი,  თურქეთის რესპუბლიკის ვაჭრობის მინისტრი ომერ ბოლათი,  საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატის პრეზიდენტი გიორგი პერტაია, თურქეთის საგარეო ეკონომიკური ურთიერთობების საბჭოს პრეზიდენტი ნაილ ოლფაქი და სხვები.
ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღო 250-ზე მეტმა კომპანიამ — მათ შორის 150-მდე საქართველოდან და 70-მდე კომპანიამ თურქეთიდან ბიზნესის შემდეგი სექტორებიდან: მშენებლობა | ლოგისტიკა | ენერგეტიკა |  ფინანსები |  გემთმშენებლობა და რესტავრაცია |  ტექსტილი |  IT სერვისები |  ვაჭრობა |  ტურიზმი | მედიცინა და ფარმაცია.
ფორუმის ფარგლებში გაიმართა B2B შეხვედრები, სადაც  განხილული იქნა თანამშრომლობის შესაძლებლობები, საინვესტიციო ინტერესები და პარტნიორობის განვითარების გზები.

16 июля 2025 года представители «Агентства регионального развития Квемо Картли» приняли участие в грузино-турецком форуме «Несмотря ни на что», организованном Грузинской торгово-промышленной палатой.
В форуме приняли участие: министр экономики и устойчивого развития Грузии Мариам Квривишвили, министр торговли Турецкой Республики Омер Болати, президент Грузинской торгово-промышленной палаты Георгий Пертайя, президент Турецкого совета по внешнеэкономическим связям Наиль Ольфак и другие.
В мероприятии приняли участие более 250 компаний, в том числе около 150 из Грузии и 70 из Турции, представляющих следующие отрасли: строительство | логистика | энергетика | финансы | судостроение и реставрация | текстильная промышленность | IT-услуги | торговля | туризм | медицина и фармацевтика.
В рамках форума состоялись B2B-встречи, на которых обсуждались возможности сотрудничества, инвестиционные интересы и пути развития партнерских отношений.