შეხვედრა რუსთავის საკრებულოში
2025 წლის 13 ნოემბერს ქვემო ქართლის რეგიონული განვითარების სააგენტოს წარმომადგენელი გოჩა ლორია რუსთავის საკრებულოში რუსთავის საკრებულოს თავმჯდომარის მამუკა რეხვიაშვილის ინიციატივით ქ.რუსთავში ატმოსფერული ჰაერის მდგომარეობასთან დაკავშირებით გამართულ შეხვედრას დაესწრო. შეხვედრას ესწრებოდნენ რუსთავის საკრებულოს დეპუტატები, გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის ქვემო ქართლის რეგიონული სამმართველოს და რუსთავის მერიის წარმომადგენლები.
შეხვედრაზე აღინიშნა, რომ 2020 წლის შემდეგ რუსთავის ატმოსფერული ჰაერის ხარისხის მართვის გეგმის მოთხოვნის შესაბამისად, ქალაქში არსებული საწარმოების უმრავლესობაში თვითმონიტორინგის და თანამედროვე ფილტრაციის სისტემების დამონტაჟების და გაუმჯობესების დინამიკის მიუხედავად, რუსთავში ეკოლოგიური მდგომარეობა კვლავ გამოწვევად რჩება. დამსწრეთა განაცხადებით შეხვედრის მიზანი რუსთავის ეკოლოგიური მდგომარეობის გაუმჯობესება და არა საწარმოების დახურვა ან დაჯარიმებაა.

Встреча в городском совете Рустави
13 ноября 2025 года представитель Агентства регионального развития Квемо-Картли Гоча Лория принял участие в совещании, состоявшемся в городском совете Рустави по инициативе председателя городского совета Рустави Мамуки Рехвиашвили, посвященном состоянию атмосферного воздуха в городе. На совещании присутствовали депутаты городского совета Рустави, представители регионального отдела Квемо-Картлийского управления по надзору за окружающей средой и мэрии города Рустави.
На совещании было отмечено, что в соответствии с требованиями Плана управления качеством атмосферного воздуха в Рустави после 2020 года, несмотря на динамику самоконтроля, установку и усовершенствование современных систем фильтрации на большинстве предприятий города, экологическая ситуация в Рустави по-прежнему остается сложной. По словам участников, цель совещания – улучшение экологической ситуации в Рустави, а не закрытие или штрафование предприятий.