როგორც ქვემო ქართლის გუბერნატორმა გრიგოლ ნემსაძემ განაცხადა, სამუშაო ჯგუფს ვიცე-გუბერნატორი ალექსანდე მეტრეველი... ვრცლად
ათეა-ს წარმომადგენლები ჩეხეთის რესპუბლიკის დელეგაციის წევრებს შეხვდნენ 11.07.2018 საქართველოს ადგილობრივ თვითმმართველობათა ეროვნული ასოციაციის ვიცე-პრეზიდენტი - თამარ ტალიაშვილი ათეა-ს აღმასრულებელ დირექტორთან - დავით მელუასთან და მის მოადგილესთან - ნათია ღვინაშვილთან ერთად ჩეხეთის რესპუბლიკის ელჩს საქართველოში - ტომაშ პერნიცკის, ასევე ჩეხეთის რესპუბლიკის... ვრცლად
"დამწერლობა ქართული" და „მოხატული კერამიკა“ 29.06.2018 საქართველოს კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის ეროვნული სააგენტო ქვეყნის სხვადასხვა რეგიონის ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლების აღსაზრდელებისთვის აგრძელებს ახალი შემეცნებითი პროექტების - "დამწერლობა ქართული" და „მოხატული კერამიკა“ -ს განხორციელების პროცესს. პროგრამის პრეზენტაციას სააგენტოს... ვრცლად
გრიგოლ ნემსაძემ საერთაშორისო კონკურსში გამარჯვებულები დააჯილდოვა 27.06.2018 ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებული-გუბერნატორი, გრიგოლ ნემსაძე, მოადგილესთან, კახა კობერიძესთან ერთად რუსთავის სამხატვრო სკოლა ,,არტ კერას“ სტუმრობდა და საერთაშორისო კონკურსში გამარჯვებული მოსწავლეების ნამუშევრებს გაეცნო.
ბავშვთა ნახატების საერთაშორისო კონკურსის - ,,დამიხატე მშვიდობა’’... ვრცლად
არქეოლოგებმა მარნეულში, იმირის გორაზე ახალი ექსპონატები აღმოაჩინეს 12.06.2018 ქვემო ქართლის გუბერნატორმა გრიგოლ ნემსაძემ, მარნეულის მუნიციპალიტეტის მერთან თემურ აბაზოვთან ერთად, იმირის არქეოლოგიურ ძეგლზე გასვლითი შეხვედრა გამართა, სადაც პირადად გაეცნენ მიმდინარე არქეოლოგიურ სამუშაოებს.
არქეოლოგიურ ძეგლზე ასევე იმყოფებოდნენ ქვემო ქართლის გუბერნატორის მოადგილეები,... ვრცლად
სახელწოდება: ა(ა)იპ "ქვემო ქართლის რეგიონული განვითარების სააგენტო" იურიდიული მისამართი: ქ. რუსთავი, კოსტავას გამზ. #1 ხელმძღვანელი პირი: აღმასრულებელი დირექტორი მიხეილ ღურწკაია საიდენტიფიკაციო ნომერი: 416301978 ტელეფონი: +995 577 20 55 30 ელ.ფოსტა:info@kkrda.ge